Welcome To CSP PLC. > ព្រឹត្តិការណ៍ > ទីប្រឹក្សាវិនិយោគថ្មី – ខេមបូឌា ស៊ីឃ្យួរឹធី ម.ក.
ចេងហ្វុងអ៊ិនវេសមិន ខាងផ្នែកអចលនទ្រព្យ សេវាកម្មសណ្ឋាគារ និងហិរញ្ញវត្ថុ កំពុងផ្ដល់ការពិគ្រោះយោបល់អំពីការវិនិយោគ ការគ្រប់គ្រង និងការផ្សព្វផ្សាយដល់អតិថិជនដូចជាសណ្ឋាគារ ភោជនីយដ្ឋាន អភិវឌ្ឍករអចលនទ្រព្យ ក្រុមហ៊ុនសំណង់ ធនាគារ អង្គការស្រាវជ្រាវហិរញ្ញវត្ថុ និងក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រង។
ហ៊ុនចេងហ្វុងអ៊ិនវេសមិន ខាងផ្នែកអចលនទ្រព្យ សេវាកម្មសណ្ឋាគារ និងហិរញ្ញវត្ថុ កំពុងផ្ដល់ការពិគ្រោះយោបល់អំពីការវិនិយោគ ការគ្រប់គ្រង និងការផ្សព្វផ្សាយដល់អតិថិជនដូចជាសណ្ឋាគារ ភោជនីយដ្ឋាន អភិវឌ្ឍករអចលនទ្រព្យ ក្រុមហ៊ុនសំណង់ ធនាគារ អង្គការស្រាវជ្រាវហិរញ្ញវត្ថុ និងក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រង។
លោកជំទាវ ប៊ុត កេរ៉ាឌី នាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន បាននិយាយក្នុងពិធីចាប់ផ្តើមដំណើរការក្រុមហ៊ុនថា គោលដៅរបស់ពួកគេគឺដើម្បីជំរុញសកម្មភាពសេដ្ឋកិច្ចនៅក្នុង២៥ខេត្តទាំងអស់។
លោកស្រីបានបន្ថែមថា ឥឡូវនេះគឺជាពេលវេលាដ៏ល្អសម្រាប់ការបើកអាជីវកម្មប្រឹក្សា ក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដោយពួកគេកំពុងស្ថិតនៅក្នុងស្ថានភាពសន្តិភាព មានស្ថិរភាពនយោបាយ និងការអភិវឌ្ឍន៍លឿន។ បន្ថែមពីលើនេះ លោកស្រីបានបញ្ជាក់ថា ចំនួនអ្នកវិនិយោគបរទេសដែលមានចំណាប់អារម្មណ៍លើវិស័យអចលនទ្រព្យ ទេសចរណ៍ និងសេវាសណ្ឋាគារនៅកម្ពុជាកំពុងកើនឡើងយ៉ាងឆាប់រហ័ស។
“ដោយមានវិជ្ជាជីវៈ និងសេចក្ដីស្មោះត្រង់ ក្រុមហ៊ុនរបស់យើងនឹងផ្ដល់សេវាកម្មប្រឹក្សាដែលជួយបង្កើតភាពជាដៃគូអាជីវកម្មដ៏រឹងមាំ និងជំរុញការវិនិយោគចូលក្នុងប្រទេស” លោកស្រី កេរ៉ាឌី បាននិយាយ។
សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាទីប្រឹក្សានាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា លោកស្រី ម៉ែន សំអាន ដែលបានចូលរួមក្នុងពិធីចាប់ផ្តើមនេះបាននិយាយថា ក្រុមហ៊ុននឹងមានតួនាទីសំខាន់ក្នុងការកើនលក់ដូរជាមួយប្រទេសចិន។
“ហ៊ុនចេងហ្វុងអ៊ិនវេសមិន នឹងមិនត្រឹមតែទាក់ទាញការវិនិយោគ និងភ្ញៀវទេសចរទៅកម្ពុជា តែប៉ុណ្ណោះទេ គេក៏នឹងធ្វើឱ្យទំនាក់ទំនងសេដ្ឋកិច្ចកាន់តែប្រសើរឡើង និងកើនលក់ដូរជាមួយប្រទេសផ្សេងៗជាពិសេសប្រទេសចិន” លោកស្រីបាននិយាយ។

Index: 419.54 0.61 (0.15%)
Cheng Fung Investment specializes in the real estate, hospitality and finance sectors, providing advice on investment, management and marketing for clients as varied as hotels, restaurants, real estate developers, construction companies, banks, microfinance organizations and insurance companies.
Buth Kerady, the company’s director general, speaking at the launching ceremony, said their goal is to boost economic activity in all 25 provinces.
She added now is the right time to open a consulting business in the Kingdom, explaining that the country is at peace, politically stable and developing fast. Moreover, she said, the number of foreign investors interested in the country’s real estate, tourism and hospitality industries is growing quickly.
“With professionalism and honesty, our company will offer consulting services that will help form strong business partnerships and boost investment into the country,” Ms Kerady said.
Cambodia’s Deputy Prime Minister Men Sam An, who attended the ceremony, said the company will play an important role in increasing trade with China.
“Cheng Fung Investment will not only draw foreign investment and tourists to Cambodia; they will also improve the economic relationship and increase trade between Cambodia and other countries, particularly China,” she said.