នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី ៣ រោច ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស. ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី ២២ ខែ សីហា ឆ្នាំ ២០២៤ ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌា ស៊ីឃ្យួរឹធី ម.ក បានរៀបចំសិក្ខាសាលាស្តីពី “វេទិកាកំពូល លើកទី ១ ស្តីពីទីផ្សារមូលធននៅកម្ពុជា” ដែលទទួលបានជោគជ័យយ៉ាងខ្លាំង។ ឯកឧត្ដម ហ៊ុន ម៉ានី ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងរដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមុខងារសាធារណៈ, ឯកឧត្ដម បណ្ឌិត វិន ភក្តី អគ្គនាយករងនៃក្រុមហ៊ុននិយ័តករមូលបត្រ កម្ពុជា, និងឯកឧត្ដម ហុង សុហួរ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលទទួលបន្ទុកជានាយកប្រតិបត្តិនៃផ្សារមូលបត្រកម្ពុជា ទាំងអស់នេះបានចូលរួមក្នុងព្រឹត្តិការណ៍នេះ។
វេទិកានេះបានបរិភោគអ្នកចូលរួមប្រមាណ ៥០០ នាក់ រួមមានអ្នកជំនាញហិរញ្ញវត្ថុអន្តរជាតិ និងអ្នកវិនិយោគមកពីប្រទេសសិង្ហបុរី ចិន និងហុងកុង, ជាមួយនឹងសហគ្រិនកំពូលប្រមាណ ៣០០ នាក់ពីព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ ព្រឹត្តិការណ៍នេះបានជំរុញការពិភាក្សាអំពីការអភិវឌ្ឍន៍ និងអនាគតនៃទីផ្សារមូលធនកម្ពុជា តាមទស្សនៈពិភពលោក។ វេទិកានេះជាការចូលរួមសំខាន់មួយទៀតរបស់ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌា ស៊ីឃ្យួរឹធី ម.ក ក្នុងការបង្កើនការអភិវឌ្ឍន៍ទីផ្សារមូលធនកម្ពុជា និងទាក់ទាញការចាប់អារម្មណ៍ពីអ្នកវិនិយោគអន្តរជាតិមកកម្ពុជា។

On 22nd August 2024, Cambodia Securities Plc. successfully held the seminar on “Cambodia Securities, the First Capital Market Summit Forum”. The forum was officially presided by H.E. Hun Many, Deputy Prime Minister and Minister of Civil Service of Cambodia,H.E. Dr. Vin Pheakdey, Deputy Director General of Securities and Exchange Regulator of Cambodia and H.E. Hong Sok Hour, Royal Government Delegate in charge as Chief Executive Officer of Cambodia Securities Exchange, representing the Royal Government of Cambodia. The event brought together 500 participants, including international financial experts and investors from Singapore, China and Hong Kong, as well as Cambodia’s top 300 entrepreneurs, to discuss on the development and future of the Cambodian capital market from a global perspective.
The Forum was marked another significant contribution by Cambodia Securities Plc., as one of the main promoters of the development of Cambodia's capital market,Attracted a lot of international investors' attention to Cambodia.