លោក តឹង ចិនយៀក គឺជាអ្នកគ្រប់គ្រងទូទៅនៃក្រុមហ៊ុន Titan Stone Group និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលនៃក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌា ស៊ីឃ្យូរីធី ភីអេលស៊ី.។ គាត់ធ្លាប់ដឹកនាំក្រុមហ៊ុន The Capital Group (Hong Kong) ជានាយកប្រតិបត្តិ និងបានសម្រួលការងារនៅក្រុមហ៊ុន Ching Feng Home Fashions (TW)។
Ching Feng Home Fashions (TW) គឺជាក្រុមហ៊ុនតៃវ៉ាន់ដែលត្រូវបានចុះបញ្ជី និងបានលក់ផលិតផលរបស់ខ្លួនទូទាំងពិភពលោក។ ក្រោយពីលោក តឹង ចិនយៀក ចូលរួមដឹកនាំ ក្រុមហ៊ុនបានធ្វើការកែប្រែអាជីវកម្មនិងផលិតកម្មយ៉ាងសម្រេច បង្កើតអត្ថប្រយោជន៍ឲ្យតម្លៃភាគហ៊ុនត្រឡប់មកកម្រិតខ្ពស់ក្នុងចំណោមពេលខ្លះនេះ។
ក្នុងអំឡុងពេលដែលលោក តឹង ចិនយៀក បានដឹកនាំក្រុមហ៊ុន Titan Stone Group គាត់បានជោគជ័យក្នុងការពង្រីកក្រុមហ៊ុន និងបង្កើនប្រតិបត្តិការជាចម្រុះ។
Titan Stone Group គឺជាក្រុមហ៊ុនដ៏ជោគជ័យមួយនៅកម្ពុជានៅក្នុងវិស័យអចលនទ្រព្យ ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រង ភោជនីយដ្ឋាន តំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេស និងសិប្បកម្មផ្សេងៗ។
លោកជំទាវ ប៊ុត កេរ៉ាឌី បានប្រឹងប្រែងយ៉ាងខ្លាំងដើម្បីជំរុញការអភិវឌ្ឍវិស័យសេដ្ឋកិច្ចរបស់ប្រទេសកម្ពុជា។ បន្ទាប់ពីការកែប្រែទម្រង់សេដ្ឋកិច្ចដ៏ធំរបស់ប្រទេសកម្ពុជា ដែលបានបើកឱកាសសម្រាប់ការវិនិយោគបរទេស ក្រុមប្រឹក្សានាយកដឹកនាំរបស់លោកស្រីបានធ្វើដំណើរទស្សនកិច្ចជាញឹកញាប់ ដើម្បីស្វែងរកនិងទាក់ទាញការវិនិយោគពីសហគមន៍អន្តរជាតិ។
ជាមួយនឹងបទពិសោធន៍ដ៏ច្រើនក្នុងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុ និងការទំនាក់ទំនងល្អជាមួយអាជ្ញាធររដ្ឋាភិបាល លោកជំទាវ ប៊ុត កេរ៉ាឌី បានដឹងថាការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចនិងឱកាសអាជីវកម្មនៅកម្ពុជាមានសក្តានុពលខ្ពស់។ ដូច្នេះ លោកស្រីបានបង្កើតក្រុមហ៊ុន "ការវិនិយោគចេងហ្វ៊ុង" ដែលជាដៃគូជាមួយស្ថាប័នវិនិយោគអន្តរជាតិដើម្បីវិនិយោគនៅកម្ពុជាពិសេសក្នុងវិស័យអចលនទ្រព្យ សណ្ឋាគារ ហិរញ្ញវត្ថុ និងធានារ៉ាប់រង។
មុនពេលបង្កើតក្រុមហ៊ុនវិនិយោគចេងហ្វ៊ុង លោកស្រីបានមានបទពិសោធន៍ជាង១០ឆ្នាំក្នុងការគ្រប់គ្រងផ្នែកធនាគារហិរញ្ញវត្ថុ ដោយបម្រើការងារជានាយកគ្រប់គ្រងជាន់ខ្ពស់នៅធនាគារប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា។ នៅពេលបច្ចុប្បន្ន លោកស្រីមានការទទួលខុសត្រូវក្នុងការទំនាក់ទំនងជាមួយបុគ្គលស្របច្បាប់នៃការិយាល័យសាជីវកម្មនៅប្រទេសចិន តៃវ៉ាន់ សិង្ហបុរី និងហុងកុង សម្រាប់ការផ្សព្វផ្សាយពាណិជ្ជកម្មអន្តរជាតិ។
លោកជំទាវ ប៊ុត កេរ៉ាឌី គឺជាតួអង្គសំខាន់មួយក្នុងការជំរុញការអភិវឌ្ឍវិស័យសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជា និងជាថ្នាក់ដឹកនាំវ័យក្មេងដ៏សំខាន់មួយរបស់ប្រទេសកម្ពុជាក្នុងរយៈពេលប៉ុន្មានឆ្នាំថ្មីៗនេះ។
លោក Pan Chun Yun ធ្លាប់ជា ប្រធានតំណាងក្រុមហ៊ុន Yuanda Securities នៅទីក្រុង New York, នាយកគ្រប់គ្រងក្រុមហ៊ុន JS Cresvale, អ្នកគ្រប់គ្រងមូលនិធិ Huguang Cross-strait Fund (ដែលមានការរួមចំណែកពី Bank of China HK និង Huguang Assets), និងជាប្រធានមន្ទីជីវសាស្រ្ត Vectorite Biomedical។
JS Cresvale គឺជាក្រុមហ៊ុនជួញដូរមូលបត្រអន្តរជាតិដ៏ល្បីល្បាញដែលមានទីស្នាក់ការនៅទីក្រុងហុងកុង, ទីក្រុងតូក្យូ, ទីក្រុងឡុងដូន, ទីក្រុងញូវយ៉ក, និងទីក្រុងស៊ីដនី។ ចាប់តាំងពីការបង្កើតនៅទីក្រុងឡុងដូនក្នុងឆ្នាំ 1979 ក្រុមហ៊ុនបានផ្តល់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុ និងផលិតផលដូចជា stocks, bonds, options និងសេវាកម្មផ្សេងទៀតដល់អតិថិជនទូទាំងពិភពលោក។
មុនពេលសម្តែងជាអ្នកគ្រប់គ្រងមន្ទីជីវសាស្រ្ត Vectorite Biomedical, លោក Pan Chun Yun បានចំណាយពេលបីឆ្នាំក្នុងការជួយស្តារឡើងវិញពីការប្រាជ្ញាណភាពដល់មន្ទីពេទ្យនេះ បង្កើតឲ្យវាជាក្រុមហ៊ុនដែលមានសុវត្ថិភាព និងជោគជ័យ។
Huguang Asset គឺជាក្រុមហ៊ុនគ្រប់គ្រងមូលធនដែលមានទីស្នាក់ការកណ្តាលនៅទីក្រុងហុងកុង ហើយជាកម្មសិទ្ធិរដ្ឋាភិបាលក្រុងសៀងហៃ ១០០%។ Huguang Cross-strait Fund គឺជាមូលនិធិមូលធនឯកជាតិសំរាប់វិនិយោគនៅក្នុងទំនាក់ទំនងចិន-តៃវ៉ាន់ ដោយមានលោក Pan Chun Yun ជាអ្នកគ្រប់គ្រងមូលនិធិនេះ។r.

BUTH KERADY (Ellie), Founder & CEO
Ms. BUTH KERADY has spared no effort to promote the economic development of Cambodia. After Cambodia’s economic reform was opened to foreign investment, she often visited countries around the world on behalf of Cambodian officials to exchange ideas and attract investment.
Through abundant professional senior financial background, good relationship with government authorities, Ms. BUTH KERADY foresees economic growth potential and business opportunities in Cambodia, and the development potential of financial capital market in the future, thus she established “Chengfung Investment”, cooperate with the international well-known investment institutions in comprehensive investment in Cambodia, especially in the real estate industry, hotels and finance and insurance, etc.
Before setting up Chengfung Investment Company, she spent nearly 10 years in the management of the financial banking industry, serving as the senior management director of The Post Bank of Cambodia. She was responsible for communicating with the legal persons of corporate offices in China, Taiwan, Singapore and Hong Kong for promoting international business.
Ms. BUTH KERADY has been one of the important promoters of Cambodia’s economic development in recent years and one of Cambodia’s important young leaders.
PAN CHUN YUN (Rex),  General Manager
Mr. Pan Chun Yun Used to be Chief Representative of Yuanta securities (New York), Managing Director of JS Cresvale, Fund Manager of Huguang Cross-strait fund (Bank of China HK & Huguang Assets) and Chairman of Vectorite Biomedical.
JS Cresvale is a well-known international securities firm which is located in HK, Tokyo, London and Sydney. Since its established in London in 1979, the company has been providing financial products and services such as stocks, bonds, options, and financial derivatives to worldwide institutional.
Vectorite Biomedical was about to bankrupt, and Mr. Pan Chun Yun took over the operation and made the company recover as a listed company in three year.
Huguang Asset is a 100% Hong Kong-based asset management company owned by the Shanghai Municipal Government. Huguang Cross-strait fund is the only private equity fund that invests in venture capital funds on both sides of the mainland and Taiwan, with Mr. Pan Chun Yun as the fund manager.
TENG CHENG YUEH (Darren), Executive Director
Mr. Teng Darren is a CEO of Titan Stone Group and Chairman of Cambodia Securities Plc
Mr, Teng Darren Used to be Executive Director of The Capital Group (HK), Managing Director of Ching Feng home fashions (TW) and Managing Director of Titan Stone Group.
Ching Feng home fashions is a listed company in Taiwan as one of the world’s major curtain manufacturers, the company’s stock price has drastically increased after Mr. Teng Darren joined.
Titan Stone Group is one of Cambodia’s successful groups, involved in real estate, insurance companies, restaurant chains, special economic zones and other undertakings, Mr. Teng Darren successfully lead to expand group and business diversification.